helpPotřebujete poradit?
helpPotřebujete poradit? helpKontakt shopping_cartJít k pokladně shopping_cartK pokladně
Zpět na úvodní stránku poradny

Čištění a údržba pyragranitových dřezů PYRAMIS

Čištění dřezu provádějte pravidelně. K čištění používejte teplou vodu s doporučeným tekutým čistícím prostředkem. Nejefektivnějších výsledků dosáhnete při použití měkké tkaniny mírně nasáklé denaturovaným alkoholem a následně dřez řádně opláchněte teplou vodou.

Pro těžko odstranitelné organické nečistoty se doporučuje naplnit dřez velice zředěným organickým roztokem, jako je např. bělidlo, a nechat tento roztok působit přes noc. Ráno pak vypláchnout a umýt dřez teplou vodou a vytřít měkkou tkaninou.

Tvrdá voda způsobuje usazování nečistot a vznik povlaku

Působením minerálů, způsobujících tvrdost vody, se časem může na dřezu (zejména na dně) vytvářet povlak vápenato-hořečnatých usazenin. Tento povlak je značně porézní a náchylný k zašpinění, což je průvodní jev těchto usazenin. V závislosti na hodnotě tvrdosti vody je třeba povlak pravidelně odstraňovat. Pro odstranění povlaku zalijte dno dřezu roztokem octu a vody (nebo použijte výrobek speciálně určený k odstranění nahromaděných minerálů z povrchu granitových dřezů) a nechte odstát několik hodin. Následně povlak a skvrny odstraňte houbičkou a dřez důkladně omyjte vlažnou vodou.

Krájení potravin neprovádějte nikdy na ploše dřezu. Vždy použijte vhodnou krájecí desku.

Související články

Mohly by vás zajímat ještě tyto články ze stejné kategorie.